شناخت محصولات, مقالات آموزشی

درمان ریزش مو با لوسیون کریستیم

درمان ریزش مو با لوسیون کریستیم

علل و دلایل ریزش مو چیست؟

درمان ریزش مو چگونه انجام می شود؟ آیا راه هایی برای درمان ریزش مو وجود دارد؟ یکی از ضمائم پوست می باشد که به صورت رشته ای و باریک از پوست سر خارج می شود .وظیفه مو محافظت از بدن می باشد .از آنجایی که این رشته های مو فاقد عصب هستند بدون حس می باشند .

بدن انسان به طور طبیعی دارای ۵ میلیون تار مو می باشد که از این میزان ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار آن در قسمت سر قرار دارد. رویش طبیعی موی سر ۶دهم تا ۱ سانتی متر در ماه می باشد.

 

دلایل ریزش مو

دلایل ریزش موعلل ریزش موریزش مو
درمان ریزش موافزایش رشد موعوامل ریزش مو
بیماریکمبود آهنفرم دهی بیش از حد مو دلیل ریزش مو

 

۲ راه برای تشخیص ریزش مو طبیعی ؟

به نوعی از ریزش مو طبیعی گفته می شود که فرد در طول روز حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو از دست بدهد که در این صورت ریزش مو کاملا طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی برای فرد ندارد.در صورتی که نمی دانید ریزش موهایتان  طبیعی یا غیر طبیعی هست با استفاده از این دو تست ساده می توانید نوع ریزش موی خود را تشخیص دهید.

۱* تست کشیدن مو: برای این کار حدود ۶۰ تار مویتان را در دست بگیرید و کمی آنها را بکشید اگر میزان تار مویی که در دستتان جمع می شود بین ۵ تا ۸ تار مو هست این ریزش کاملا طبیعی می باشد. ولی در صورتی که تعداد آنها بین ۱۵ تا ۲۰ تارمو بود ، این ریزش غیر طبیعی هست و برای درمان باید اقدام کنید.

 

۲* تست شانه کردن مو: از پشت قسمت بالای سر خود موهایتان را شانه کنید و به سمت جلو بیاورید. به مدت ۱ دقیقه این کار را تکرار کنید. برای اینکه متوجه میزان تعداد تارمویی که می ریزد بشوید بهتر است پارچه ای را پهن کنید تا دچار مشکل نشوید. حال تعداد تار موی ریخته شده را بشمارید اگر این میزان ۱۰ تار مو بود این ریزش مو طبیعی است و اگر بیشتر از این تعداد بود ریزش مو غیر طبیعی است.

ریزش ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در طول روز طبیعی می باشد.

راه های درمان ریزش مو

با توجه به این نکته که دلایل ریزش مو بر اثر عوامل زیادی ممکن است اتفاق بیافتد بنابراین راه های درمان ریزش مو نیز زیاد هستند که ما در این جا به چند نکته اشاره می کنیم.و همچنین برترین محصول ضد ریزش موی موجود در جهان را معرفی می کنیم.

* خانم های باردار و کسانی که جراحی انجام داده اند و دچار ریزش مو هستند باید صبر کنند تا این دوره تمام شود .

* بهترین راهکار برای افرادی که استرس دارند باید برای درمان ریزش مو خودشان اظطراب و هیجان منفی را کاهش دهند.

* در صورتی که ریزش مویتان بر اثر کم کاری تیروئید هست باید به پزشک مراجعه کنید تا بهترین دارو را برای شما تجویز کند.

* برای درمان ریزش مو که دلیل آن کمبود آهن و کم خونی می باشد باید غذاهایی مصرف شود که حاوی آهن هستند همچون گوشت گوساله، ماهی، سبزیجات سبز ،حبوبات و غلات و برای جذب هرچه بهتر آهن این مواد خوراکی بهتر هست همراه این غذاها ویتامین c مصرف شود.

* یکی دیگر از دلایل ریزش مو سندروم تخمدان می باشد که اکثر پزشکان مصرف قرص های ضد بارداری را توصیه می کنند که این قرص ها مانع تخمک گذاری می شوند و در نتیجه از تشکیل کیست های جدید و کیست های موجود جلوگیری می کنند.

* از وسایلی که حرارت زیادی به موها می رسانند از جمله سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید .

 

CREASTIM LOTION

لوسیون کریستیم Creastim lotion

درمان ریزش موی موقتی یا واکنشی

عواملی همچون رژیم غذایی نامناسب ،شیردهی ،استرس ، کمبود آهن ، کم خونی و … باعث ریزش مو می شوند. که به طور کلی برای رفع مشکلات تغذیه ای ریزش مو استرسی ویتامین B5 , B3 ، بیوتین ، آرژنین ، زینک و روغن آرگان برای تغذیه پیاز مو و کراتین سازی و افزایش ضخامت تار مو لازم هستند و باید از آنها استفاده کنیم.

 

مزایای لوسیون کریستیم

لوسیون کریستیم :

به دلیل داشتن کراتین و بیوتین باعث افزایش ضخامت و استحکام تار مو می شود.

به دلیل شکل اسپری بودن استفاده از آن راحت می باشد .

بعد از یک دوره استفاده هم تحریک رشدموی جدید،هم افزایش سرعت رشد مو و هم افزایش دهنده ضخامت تار مو را در پی دارد.

زمان استفاده از این لوسیون یک شب در میان و در هر وعده ۱۰ پاف استفاده شود.

این محصول نه تنها باعث چرب شدن مو نمیشه بلکه باعث کنترل چربی مو هم می شود.

تقویت کننده سیگنال ها ی رشد و انتقال تار مو از فاز ریزش به رشد می شود.

و در آخر به این نکته اشاره می کنیم که :

بهترین راه برای تشخیص دلایل ریزش مو انجام تست خون است ، که از این طریق میزان آهن ،هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *